ابتكار میرباقری در نمایش چهره حضرت ابوالفضل(ع)

داوود میرباقری سرانجام به دعواهای پیرامون چگونگی تصویر چهره حضرت ابوالفضل(ع) پایان داد و صحنه‌های مربوط به این حضرت را به طور نامشخص در مه به تصویر كشید.
 
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، پس از طرح موضوع به تصویركشیده شدن چهره حضرت ابوالفضل(ع) در مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» و انتشار تصاویر «كاوه فتوحی» بازیگر نقش این حضرت در رسانه‌ها، اظهارنظرهای مختلفی پیرامون پخش آن تصاویر از تلویزیون مطرح شد.
بنابراین گزارش، این اظهارنظرها تا جایی پیش رفت كه برخی مراجع عظام نیز در این باره اظهارنظر كردند و برخی نظر موافق و برخی نظر مخالف خود را در این رابطه اعلام كردند.
این ماجرا و كش و قوس‌ها پیرامون نمایش چهره حضرت ابوالفضل (ع) ادامه داشت تا اینكه داوود میرباقری در حاشیه برپایی نمایشگاه عكس این مجموعه در تالار وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس درباره آخرین تصمیمات گرفته شده پیرامون چگونگی به تصویركشیدن چهره حضرت ابوالفضل(ع) گفت: این امر مساله ساده‌ای نیست و باید مدیریتش كنیم. باید شرایطی پیش بیاوریم كه انشاءالله بتوانیم به بهترین شكل آن را منعكس كنیم.
وی همچنین عنوان داشت: این بخش‌های سریال زحمتی است كه كشیده شده و نمی‌شود كه با بوجود آمدن یك جریان، كل آن را نادیده بگیریم.
میرباقری در پاسخ به این سوال فارس كه آیا از شیوه‌های جدید و نویی برای به تصویر كشیدن چهره حضرت ابوالفضل(ع) استفاده خواهید كرد؟‌نیز گفته بود: الان من چیزی نمی‌توانم بگویم. در حال حاضر ما درگیر یك‌سری مباحث خیلی پیچیده هستیم و باید ببینیم سرانجامش چه می‌شود و ببینیم این امكان به ما داده می‌شود كه به شكل خلاقانه‌تری با آن برخورد كنیم یا خیر و هنوز این مساله خیلی باز نشده است كه با چه شیوه‌ای با آن مواجه شویم.
حتی این اظهارنظر میرباقی نیز با بحث‌های مختلفی روبرو شد و در نهایت شب گذشته در قسمت «دلدل» مجموعه مختارنامه دیدیم كه میرباقری با استفاده از شیوه‌ای جدید تصاویر كوتاه مربوط به حضرت ابوالفضل(ع) را با مِه در هم آمیخت تا هم فضایی جدید و نو خلق كرده باشد و هم توانسته باشد بدون حذف و سانسور این بخش‌ها، مخاطبان خود را راضی نگه دارد. ضمن اینكه این فضای رؤیا گونه توانست بر جذابیت بصری مجموعه نیز بیافزاید.